Vertikālās saldēšanas uzglabāšanas prasmes

Vertikālās saldētavas glabāšanas prasmes

Daudzi patērētāji izmanto vertikālo saldētavu, kas pārtikas uzglabāšanā bieži uzglabā līdz 5 grādiem pēc ledusskapja, un šī metode ir nepareiza, saglabāšanas metode nav piemērota, ne tikai ietekmē pārtikas kvalitāti, bet arī cilvēkus pārtikas produktos. , tas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku un citiem jautājumiem. Pārtikai jābūt svaigai, drošai un vēl garšai, uzglabāšanas prasme ir kritiska, jo īpaši lielveikalu vertikālā saldētava, kas ir tik liela uzglabāšanas vertikāla saldētava. Tātad, kā par galda vertikālo saldētavu ēdienu, cik ilgi tas tiek uzglabāts? Šis raksts ir informēts stūri saldētava glabāšanas pārtikas padomus:

1, ja neesat pārliecināts par pārtikas nekaitīgumu, izmetiet aizdomīgu pārtiku, neņemiet veselīgu joks. Tā kā dažu pārtikas produktu pasliktināšanos ir grūti identificēt ar neapbruņotu aci, tad, kad pārtikas krāsa, smaržo dīvaini, pat ja jūs neredzat pelējuma punktu, to vajadzētu iemest miskasti.

2, ēdiena uzglabāšana vertikālā saldētavā, vislabāk iesaiņojiet divus slāņus vai izmantojiet noslēgtu maisu, lai novērstu gaisa plūsmu.

3, daži augļi nav aukstumi, piemēram, banāni. Kartupeļus un sīpolus novieto vēsā, sausā vietā, un tos nedrīkst ievietot vertikālā saldētavā. Pārējās ēdienreizes jānovieto noslēgtā pusdienu kastē, kas vārītas divas stundas pēc saldētas uzglabāšanas un beidzas 3-5 dienu laikā. Dongguanas drošie ražotāji uzskata, ka neapstrādāta gaļa ar plastmasas maisiņiem, kas iesaiņota vertikālās saldētavas apakšā, lai novērstu citu pārtikas produktu piesārņošanu.

4, ilgtermiņa uzglabāšana vertikālajā saldētavā pārtikas virsmā parādīsies kristalizācija, bet pārtika ir droša, jo ne vairākas reizes baktērijas izdzīvos ledusskapī. Turklāt saldētas pārtikas uzturvērtība tiks saglabāta ļoti labi. Protams, viņu garša noteikti būs sliktāka par svaigu ēdienu. Dzīvē visbiežāk sastopamā komerciālā stacionārā saldētavas atteices problēma ir saldētava, kas nav dzesēšanas vai aukstuma telpa ūdenī, patiesībā saldētava nav vertikāla saldētavas atteice, kas bieži vien ir tādēļ, ka mūsu nolaidība novedīs pie vertikāla saldētavas saldētava Ir ūdens problēmas. Turpmāk Kaihua detalizētu runāt par komerciālo vertikālo saldētava saldētava ūdens galvenais iemesls un risinājums:

1, ēdiens tiek uzglabāts, temperatūra ir pārāk augsta, bez dzesēšanas tieši vertikālā saldētavā, karstā ūdens daudzums ir liels, vertikālā saldētavā radīsies daudz dzesēšanas kondensāta, kondensāts radīts vairāk nekā izplūdes ātrums izraisīs ūdens .

2, vai termostata poga ir normāla? Dažreiz mēs ievietojam pārtikā, nav rūpīgi pagriezt termostata pogu un nezina, vertikālajai saldētavas vasaras normālajam termostata pogai jābūt 4.

3, komerciāla vertikāla saldētavas aizplūdes spraudņa, rindu nav ūdens. Šī iemesla dēļ 80% lietotāju ir noveduši pie vertikāla saldētavas saldētavas ūdens. Tas ir tādēļ, ka vertikālās saldētavas saldētavas nodalījuma aizmugurējā siena atrodas cieši saskarē ar atdzesētā porcijas iztvaicētāju. Kad kompresora iekārta darbojas, dzesinātās daļas iztvaicētājs uzsūc siltumu no saldēšanas nodalījuma tā, ka saldēšanas nodalījuma aizmugurējās sienas temperatūra samazinās, kā rezultātā samazinās sienas ar vienmērīgu ledus vai sala slāni.