Galda vitrīnas vislabākais energoefektivitātes koeficients

Galda vitrīnas Labākais energoefektivitātes koeficients

Parastie saldēti displeja skapju skapji, jūs varat sasniegt pudelēs dzērienus ātrāk dzesēšanas pudelēs dzērienu saldēšanas displeja kabinets tehnoloģiju programmu. Putas urīna apakšējā siena ir savienota ar iztukšošanas cauruli, kas stiepjas aiz skapja, un iztukšošanas caurulei ir noņemams spraudnis uz iekšējā starplikas atvēruma gala, un iekšējais starplikas ir izgatavots no nerūsējošā tērauda plāksnes. Cilindriskā slēgtā konteiners. Enerģijas taupīšanas saldēšanas displeja kabinetā ir jāveido trīskāršs elements, tas ir, perfekta saldēšanas spēka, enerģijas taupīšanas un daudztemperatūras zonas kombinācija. Saldēta displeja skapja enerģijas patēriņš ir svarīgs rādītājs, bet, lai sasniegtu vislabāko saglabāšanas efektu un labāko energoefektivitātes koeficientu, tikai, lai samazinātu elektroenerģijas patēriņu, nav pietiekami, lai izgatavotu izstrādājumu, jābūt optimizētai konstrukcijai un saldēšanas projektam, tā ka veselība un enerģijas taupīšana, kas padarīja zaļo "saldēto enerģijas taupīšanu ne mazāku", ir ļoti specifisks jēdziens. Atjaunojamo cauruļu siltummaiņa uzlabota konstrukcija. Saldēšanas displeja korpusa dzesēšanas sistēmā, kas ir izveidota atpakaļ gaisa caurules siltummainis, var uzlabot ledusskapja displeja korpusa efektivitāti. Tad var veikt pasākumus no trim aspektiem, lai uzlabotu kapilāru un atgaitas gaisu siltuma pārneses efektivitātes ietvaros.

1, izmanto pretplūsmas siltuma apmaiņas metodi, lai uzlabotu siltuma pārneses efektivitāti.

2, saldētas displeja korpuss kapilārā un atgriezeniskā caurule, izmantojot paralēlo un metināšanas metodi, lai uzlabotu siltuma pārneses efektivitāti starp divām, šī siltumapmaiņas efektivitāte, nevis kapilārs, atgriezes caurulē siltuma pārneses efektivitātes ietvaros.

3, uzlabojot kapilāro un atgaitas caurules siltuma padeves garumu, lai uzlabotu siltuma pārnesi starp abiem.

4, lai uzlabotu saldēšanas sistēmas virzienu. Izstrādājot saldēšanas displeja kabineta saldēšanas sistēmu, radīsies problēmas ar sistēmas cauruļvadu, kondensācijas cauruļu izkārtojumu un virzienam, kas ietekmē saldētā displeja korpusa enerģijas patēriņu vienā aspektā. Ķīnā lielākā daļa saldēšanas ražotāju izmanto pārkarsētas gāzes saldēšanas kompresoru, lai sildītu durvju rāmi, lai panāktu durvju rāmja temperatūras paaugstināšanos, lai novērstu kondensāciju. Tomēr sakarā ar pārkarsētas gāzes augsto temperatūru, izraisot lielu temperatūras starpību starp korpusu, lai uzlabotu siltuma noplūdi, kas samazina ledusskapja enerģijas patēriņu, ir ļoti nelabvēlīga. Lai atrisinātu šo problēmu, varat izmantot sadalīto kondensatoru, kondensācijas mēģeni, kas novietota starp kreiso un labo kondensatoru, pilnšļirces pilnīgu izmantošanu un durvju rāmja punktu, lai pareizi uzkarsētu, tādējādi var sasniegt anti - samazinot noplūdi kabinetā, lai sasniegtu enerģijas taupības nozīmi. 5, izvēlieties labāko dzesēšanas šķidruma daudzumu. Saldētavas dzesēšanas šķidruma daudzums ir viens no vissvarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē ledusskapju saldēšanas veiktspēju. Arī dažādu, saldētu skapju krātuves daudzuma uzlāde par temperatūras īpašībām arī atšķiras, un saldētā displeja korpuss atbilst arī enerģijas patēriņam. Saldētajā displeja korpusā, kas atbilst uzglabāšanas temperatūras prasībām saskaņā ar pieņēmumu par to, ka lādiņa daudzums ir pārāk liels vai mazs, nevar sasniegt minimālo enerģijas patēriņu. Optimāla dzesēšanas šķidruma daudzums ir precīzi jānosaka ar teorētisko aprēķinu un eksperimentālo verifikāciju.