Virtuves saldēšanas iekārtas saldēšanas piesardzības pasākumi

Virtuves saldēšanas iekārta Saldēšanas piesardzības pasākumi

Saldētava: dārzeņi svaigā skapī saldēšanas piesardzības pasākumos

Dienas uzturā bieži izmanto dārzeņus, bet arī dažādas sugas. Lielveikalā, kas bieži vien redz lielveikalu, ir daudz dažādu veidu dārzeņu. Dārzeņi satur cilvēka organismā svarīgas uzturvielas. Ar dārzeņu izpratni mēs varam zināt, ka daudziem dārzeņiem jāuzlabo imūnsistēma, jāpalielina rezistences nozīme ikdienas uzturā, kas ēd vairāk dārzeņu, var veicināt labu veselību. Iepirkšanās centri, lai dārzeņi varētu saglabāt svaigu, un tagad uzņēmumi tiks novietoti dārzeņos dārzeņiem saldētavā.

Svaigas dārzeņu skapīši tagad ir superuzņēmumi vajadzīgajā aukstuma saglabāšanas iekārtā, dārzeņi var samazināt skapja temperatūru 2 līdz 8 grādos, tāpēc dārzeņi skapī var padarīt ūdeni viegli iztukšot. Dārzeņi svaigā skapī, ne tikai, lai nodrošinātu dārzeņu svaigumu, lai nodrošinātu, ka uzturvērtība nav pazudis, jo svarīgāk ir pārdot labu izskatu, palielināt klientu vēlmi iegādāties. Lielākais dārzeņu saturs ir ūdens, ja augu barības vielu ūdens zudums tiks zaudēts, tāpēc dārzeņu ūdens saglabāšana ir vissvarīgākā saglabāšanas procesā. 【Saldētava】

Tomēr, izmantojot svaigus dārzeņus, jāpievērš uzmanība dažādu dārzeņu saglabāšanai. Ilgstoša saskare ar gaisu paātrinās dārzeņu, piemēram, tomātu, gatavību. Vispirms uzstādiet svaigu filmu un pēc tam svaigā dārzeņu skapī. Liela balta selerija svaigā, lai pievērstu uzmanību lapām un stabaņiem, ir jāuzglabā somas ar svaigu, un pēc tam saldētavā skapī. Parasti pirmo reizi saprot cilvēkus, kuri var nesaprot vietu.

Mums ir jāņem vērā faktori, kas atrodas ledusskapī un ārpus tā, lai nodrošinātu, ka ledusskapis patiešām atdzist enerģiju, ja saldētava dzesēšanas funkcijā dzesēšanas funkcijā būs dzesēšanas saldētava, tad siltumu un apkārtējo pasauli nevar panākt efektīvai apmaiņai un sliktai ventilācijai, tāpēc tas būs. Dzesēšanas laiks palielināsies, palielināsies enerģijas patēriņš, kā arī saldēšanas slēdzenes durvju siltums. Ja apkārtējā temperatūra sasniedz 32 grādus pēc kārtas, saldētavas enerģijas patēriņš ir divas reizes augstāks nekā parasti. Mums vienmēr jāpievērš uzmanība šīm detaļām, lai panāktu enerģijas taupīšanas efektu.