Virtuves saldēšanas iekārta saldētavā

Virtuves saldēšanas iekārta Saldētavas iekšpusē

Daudzas virtuves interjera daļas ir izgatavotas no plastmasas profiliem, krājumu veidos salauztas kraukšķīgas, kas ir kādi faktori, ko tas rada.

Viens, pārāk daudz iepakojuma. Lielākā daļa no PVC plastmasas profiliem ir izgatavoti no ultra gaismas aktivizēta kalcija karbonāta un pat nano izmēra kalcija karbonāta, kas ne tikai uzlabo stingrumu un uzpildīšanu, bet proporcija ir jāpārrauga. Tagad daži PVC plastmasas profilu ražotāji, lai samazinātu izmaksas par kalcija karbonātu pievieno 20-50 kopijas, kas ievērojami samazina fizikālās un mehāniskās īpašības PVC plastmasas profili, kā rezultātā trausls parādība.

Otrkārt, ārējās smērvielas daudzums ir pārāk liels. Smērvielas dozēšana nav pareiza, jo īpaši, ja tā daudzums ir pārāk liels, plastmasas profils ar virtuves saldētavu veidos sliktu vāja, sliktas plastmasas pakāpes, kas izraisīja sliktu triecienu, izraisot profilu trauslumu

Treškārt, stabilizators ir pārāk daudz vai pārāk maz. Pārmērīgais stabilizatora daudzums aizkavēs PVC plastmasas profilu plastifikācijas laiku, līdz ar to arī materiālu eksporta pelējums ir mazāk plastificēts. Un, kad summa ir pārāk maza, PVC plastmasas profili iznīcinās stabilitāti.

Iepriekš ir par virtuves saldēšanas kameru zināmas zināšanas, lai uzlabotu kvalitāti, ir nepieciešams radīt visu veidu problēmas, lai atrisinātu problēmu. Pirmkārt, istabas temperatūra nevar pārsniegt standartu

Iekštelpu temperatūra zināmā mērā ietekmēs vārītu pārtiku, temperatūras izmaiņas lielākajās vietās palielinās palīglīdzekļu atteices ātrumu, rāmja stikla durvis var viegli radīt miglu, ietekmējot dzesēšanas efektu. Mēģinot saglabāt istabas temperatūras stabilitāti, samazināt kompresora slodzi. Apkārtējā temperatūra tieši ietekmē vārītu pārtikas patēriņu. Apkārtējās vides temperatūra paaugstinās, siltuma izlietne palēnināsies, palēninās temperatūras iekšējā virsma, novedīs pie ilgāka palaišanas laika, palielināsies enerģijas patēriņš. Ņemiet parasto vārītu pārtikas produktu eksperimentālo datu analīzi, kad apkārtējā temperatūra sasniedz 32 ℃, jaudas patēriņš ir aptuveni 25 ℃, ja enerģijas patēriņš 30 ℃ ir 25 ℃ no 1,6 līdz 1,8 reizes. Tāpēc, cik vien iespējams, prom no siltuma avota, kā arī ventilējamai ēnas daļai. Tāpēc tas būtu jāuzliek cik vien iespējams pretējā liekumā, neietekmējot ērtības veikalā, pamatojoties uz pieņēmumu par ēnošanas aprīkojuma pievienošanu.